یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
نمایش محتوا نام صفحه
مهمان نام کاربر
نام صفحه
ایجاد معاونت فناوری و نوآوری ابتکار تحول آفرین است

دکتر دهقانی: ایجاد معاونت فناوری و نوآوری ابتکار اندیشه‌ورزانی بوده که بعد از سال‌ها تحقیق و بررسی اجرایی شده است.


 معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد معاونت فناوری و نوآوری ابتکار اندیشه‌ورزانی بوده که بعد از سال‌ها تحقیق و بررسی اجرایی شده است. اکنون پژوهش صنعتی و فناوری از پژوهش دانشگاهی جدا شده و این یک تحول عظیم است.

جلسه تکریم و معارفه مدیران‌کل معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری ظهر امروز با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در این نشست با اشاره به تحولات ایجاد شده در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد معاونت فناوری و نوآوری ابتکار اندیشه‌ورزانی بوده که بعد از سال‌ها تحقیق و بررسی اجرایی شده است. اکنون پژوهش صنعتی و فناوری از پژوهش دانشگاهی جدا شده و این یک تحول عظیم است.

وی افزود: رویکرد جدید دانشگاه از سوی صنعت به سمت دانشگاه بوده و دیدگاه‌های کتابخانه‌ای که قبلاً حاکم بود از میان برداشته شده است. مدیران معاونت دانشگاه آزاد اسلامی از نیروهای خود دانشگاه انتخاب شده که سیاستگذاری مهمترین رکن معاونت قرار گرفته و به آن پرداخت خواهد شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: یک اداره‌کل در حوزه شتاب‌دهنده ها و مدارس خلاق درنظر گرفته شده که منتورهایی در این زمینه درنظر گرفته شده است. اداره کل شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌ها و اداره کل تجاری‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان نیز د راستای تسهیل گری فناوران دانشگاه ذیل این معاونت شروع به کار خواهند کرد. 

در ابتدای این جلسه حامد افشاری مدیرکل پیشین امور تجاری‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فناوری باید به صنعت متصل شود؛ دانشگاه برای موفقیت در حوزه فناوری باید به موضوعات انگیزشی کارکنان نیز اهتمام ویژه‌ای داشته باشد. باتوجه به تحولات شکل گرفته و ایجاد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری، کارکنان هم توانمندی‌های خود را در این حوزه تخصصی تقویت کنند. 

سید احسان شیرانگی سرپرست اداره‌کل تجاری‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان در این جلسه بیان کرد: تلاش می‌کنیم رویکردی داشته باشیم تا مسائل و نیازهای صنعت با رجوع به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی حل شود و تحولی در نظام دانش‌بنیان دانشگاه ایجاد شود.

سید محمدجواد صدری مهر سرپرست اداره کل شرکت‌های دانش‌بنیان و امور پارک‌های فناوری در اثنای این جلسه اظهار کرد: در شرایط سخت کشور دانشگاه می‌تواند نقش پررنگی ایفا کند، دانشگاه آزاد اسلامی با تشکیل معاونت تحقیقات و فناوری بسترهای تقویت و توسعه فناوری و دانش‌بنیان را فراهم کرده که باید این فرصت را برای خدمتگذاری غنیمت شمرد. 

قباد بهزادی پور سرپرست اداره امور کارآفرینی و مراکز رشد در ادامه این جلسه بیان کرد: سعی خواهیم کرد سراهای رشد را مأموریت محور کرده و رویدادهای فناوری را ذیل این سراها برگزار کنیم.

حامد معیری سرپرست اداره‌کل ایجاد و توسعه آموزش‌های فناوری در جلسه تکریم و معارفه معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی قطعاً با معیارهای دانشگاه‌های نسل سوم به یک دانشگاه درجه یک تبدیل خواهد شد. امروز دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد فضای کسب‌وکار بارقه‌های امید را در اشتغال دانشجویان روشن کرده است.

وحید ضرغامی سرپرست اداره‌کل سیاستگذاری و نظارت راهبردی اظهار کرد: گرانش دانشگاه در تاکنون مدرک‌گرایی بوده و اکنون کارکردهای اجتماعی نیز به آن اضافه شده است، با ‌شکل گیری و انسجام معاونت تازه تأسیس تحقیقات و فناوری تحولات چشمگیری در انتظار دانشگاه است

منبع: خبرگزاری آنا
نوع مطلب: خبر، اطلاعیه و مطلب مهم
شناسه مطلب: 140
اهمیت: عادی
مجوز انتشار: دارد
تاریخ ایجاد: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ آخرین ویرایش: سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
حوزه (های) مرتبط: پارک علم و فناوری,
شمارنده: 16