یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
نمایش محتوا نام صفحه
مهمان نام کاربر
نام صفحه
پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به انجمن جهانی متصل می‌شود

به چالش کشیدن ایده‌های نوآورانه دانشجویان در عصرانه‌های فناوری


مدیرکل پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است ورودی‌های جدید دانشگاه امسال می‌توانند با حضور در عصرانه‌های فناوری علاوه بر آشنایی با ایده‌های موفق، ایده‌های نوآورانه خود را به چالش بکشند.

پیوستن پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به انجمن جهانی پارک‌ها و ایجاد پردیس‌های استانی پارک در مراکز استان‌ها دو اتفاق جدیدی است که قرار است در حوزه پارک‌های علم و فناوری دانشگاه اتفاق بیفتد. اتفاقاتی که هر کدام با شروع سال تحصیلی، فصل جدیدی از ارتباطات و توسعه پارک‌ها را فراهم خواهد کرد.

در همین ارتباط  افزایش 70 درصدی بودجه پارک‌های علم و فناوری در سال 98

 رونق تولید در سایه سرمایه‌گذاری روی پارک علم و فناوری محقق می‌شود

سید جواد صدری مهر مدیرکل پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد از برنامه‌های این حوزه در سال تحصیلی جدید خبر داد.

صدری مهر درباره برنامه‌های این اداره کل گفت: عصرانه‌های فناوری، بستر انتقال تجربه‌های فناوری برای ورودی‌های جدید در پارک فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است.

صدری مهر ادامه داد: پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد با فراهم آوردن امکانات و خدمات لازم برای تجاری سازی طرح‌های فناورانه، یکی از موفق‌ترین مراکز حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در کشور است. بخشی از این خدمات شامل حمایت‌های مالی، خدمات توسعه بازار، ارتباط با کریدورهای صادراتی، کلینیک کسب و کار و فن بازارهای موضوعی است.

او ادامه داد: نشاط یکی از ضروریات در اکوسیستم فناوری است و بخشی از این تازگی در محیط‌های دانشجویی با اضافه شدن فناوران جدید در قالب ورودی‌های جدید در هرسال به اکوسیستم فناوری محقق می‌شود.

او گفت: امسال برای ایجاد آشنایی ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد با اکوسیستم فناوری و انتقال تجربیات شرکت‌های دانش بنیان موفق، عصرانه‌های فناوری را در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد برگزار خواهیم کرد.

صدری‌مهر با بیان این که ورودی‌های جدید دانشگاه می‌توانند با حضور در عصرانه‌های فناوری علاوه بر آشنایی با ایده‌های موفق، ایده‌های نوآورانه خود را به چالش بکشند، ادامه داد: علاقه‌مندان برای حضور در این رویداد می‌توانند در سایت پارک به آدرس parkoffice.iau.ir ثبت نام کنند.

صدری‌مهر اضافه کرد: در سال جاری شاهد دو اتفاق جدید برای پارک دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم بود. اولین اتفاق پیوستن پارک دانشگاه به انجمن جهانی پارک‌ها خواهد بود که این مهم موجب ایجاد ارتباطات بین‌المللی برای شرکت‌های فناور دانشگاه و در نتیجه آن توسعه بازارهای بین‌المللی خواهد بود.

مدیرکل پارک علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان دانشگاه آزاداسلامی درباره دومین اتفاق نیز صحبت به میان آورد و گفت: دومین اتفاق ایجاد پردیس‌های استانی پارک در مراکز استان‌ها خواهد بود. در این مورد ‌مجوزهای اساسی از وزارت علوم اخذ شده است و پس از اخذ مجوزهای نهایی برای هر استان، اقدام به راه‌اندازی پردیس پارک در استان خواهیم کرد.

به گفته او در حال حاضر در 8 استان کشور پیش‌بینی فضای مناسب و امکانات لازم برای تأسیس پارک علم و فناوری شده است.

منبع: خبرگزاری ایسکانیوز
نوع مطلب: خبر، اطلاعیه و مطلب مهم
شناسه مطلب: 145
اهمیت: عادی
مجوز انتشار: دارد
تاریخ ایجاد: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
تاریخ آخرین ویرایش: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
حوزه (های) مرتبط: پارک علم و فناوری,
شمارنده: 75