یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
نمایش محتوا نام صفحه
مهمان نام کاربر
نام صفحه
برگزاری اولین جلسه شورای مدیریتی پارک علم و فناوری

سیاست‌ها و خط مشی‌های پیش رو پارک علم و فناوری


عناوین موضوعات مطرح شده :

  1. آشنایی و معارفه مشاورین پارک علم و فناوری
  2. سیاست‌ها و خط مشی‌های پیش رو پارک علم و فناوری

سرویس خبر پارک علم و فناوری: اولین جلسه شورای مدیریتی پارک علم و فناوری در تاریخ 98/07/01 با حضور مدیرکل محترم اداره امور پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان جناب آقای دکتر صدری‌مهر و دیگر روساء و کارکنان پارک علم و فناوری در محل پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.

    پس از آشنایی اعضای پارک علم و فناوری و معارفه مشاورین دایره مدیریتی این پارک و توضیحات زمینه‌ها و سابقه ارزنده این دو مشاور در بخش صادرات داخلی و خارجی ، آقای دکتر صدری‌مهر ضمن خوشامدگویی به این دو مقام، از خدمات ارزنده آقای دکتر مهدی ، رئیس ارزیابی و نظارت پارک علم و فناوری و آقای دکتر قیصری، رئیس امور شرکت‌های پارک علم و فناوری و دیگر همکاران مجموعه پارک تا کنون، قدردانی نموده و نقطه نظرات خود را در مورد چشم انداز، اهداف و خط مشی‌های آتی این پارک طرح نمودند.

     دکتر صدری‌مهر بیان نمودند: پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی می‌بایست بتواند در ادامه روند فعالیت‌ها، زنجیره ارزشمندی از خدمات دهندگان دولتی و خصوصی را با خود همراه و همسو نماید. این امر منجر به فراهم آوردن بسترهای لازم برای شرکت‌ها، استارت آپ‌ها و صاحبان خلق ایده‌های نو ، در کمک به کسب مجوزهای قانونی، دولتی ، استانداردها، دانش بنیانی، همچنین گرفتن سهمی از بازار داخلی و بین المللی، خواهد شد. پارک دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک تسهیل‌گرِ مرجع در حوزه اقتصاد دانش بنیان، خود را موظف می‌داند، بهترین نقش آفرینی را در تعاملات چندسویه خود، برای نوآوران این حوزه ایفا نماید.

    در ادامه دکتر صدری‌مهر عنوان نمودند؛ با این چشم انداز ، پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کیفیت را سرلوحه قرارداده است و با رصد بهترین الگوهای روز دنیا، اصلاح ساختاری خود را آغاز نموده است. یکی از این اصلاحات، گزینش و ارزیابی ورودی‌های این پارک از طریق شناسایی و حمایت از صاحبان فناوری‌های برتر می‌باشد و لازم است دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه خاورمیانه در راستای تحقق دانشگاه کارآفرین، دیون خود را به کارآفرینان دانشی این مجموعه به درستی ادا نماید. 

     همچنین دکتر صدری‌مهر در مباحث خود مطرح داشتند که اعتقادی به مدل اجاره برای شرکت داری، بدون در نظر داشتن المان‌های نوآورانه در این پارک نداشته و باید در یک پروسه زمانی مناسب با حرکت به سمت مدل‌های مشارکت، وضع موجود را اصلاح نمایند و در ادامه این روند با شرکت‌های بالغ و صاحبان خوشفکر ایده‌های نو برای کسب بیشترین سودآوری دوسویه از دل فرصت‌های موجود، هم سنگ و پیوسته گردند.

    در آخر از توسعه زیرساختی برای افزایش فضای سمیناری، فضای اشتراکی، اتاق‌های کاری، راه اندازی کافه فناوری و ایجاد نشاط جمعی در پارک مطابق با استانداردهای محیط‌های نوآورانه ، خبر دادند و اعلام برنامه‌های متوالی برای برگزاری رویدادهای فناورانه در پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی را در دستور کار قراردادند.
نوع مطلب: خبر، اطلاعیه و مطلب مهم
شناسه مطلب: 150
اهمیت: عادی
مجوز انتشار: دارد
تاریخ ایجاد: سه‌شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸
تاریخ انتشار: سه‌شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸
تاریخ آخرین ویرایش: شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۸
حوزه (های) مرتبط: پارک علم و فناوری,
شمارنده: 74